Sponsor strategiczny MKS Avia Świdnik
Gmina Miejska Świdnik
Wynik gorszy niż gra
09.06.2018

Duży niedosyt mogą czuć piłkarze Avii po dzisiejszych derbach z Motorem Lublin. Chociaż przegrali na boisku wicelidera, nie byli gorszym zespołem.

Pierwsze minuty wyglądały tak, jakby obie drużyny wzajemnie się „badały”. Kilka razy zrobiło się groźnie pod jedną i drugą bramką, ale nikomu nie udało się wpisać na listę strzelców. W 33 min. blisko tego był Dmytro Kozban, jednak minimalnie przestrzelił. Chwilę później gospodarze nawet zdobyli gola, tyle tylko, że z pozycji spalonej. Końcówka pierwszej połowy należała do świdniczan. W 41 min. strzał Wojciecha Białka, z rzutu wolnego, obronił Paweł Socha, który poradził sobie także z dobitką Adama Nowaka. 120 sekund później kapitalnej szansy nie wykorzystał Dominik Maluga, nieczysto uderzając futbolówkę, dośrodkowaną z bocznego sektora boiska.

Drugą odsłonę derbów lepiej zaczęli żółto – niebiescy. Piłka po uderzeniu Białka powędrowała w boczną siatkę, a po próbie Krystiana Mroczka przeleciała pół metra nad poprzeczką. Motor odpowiadał szybkimi wyjściami z własnej połowy i po stałych fragmentach gry. Jedynego gola w meczu zdobył jednak po błędzie świdniczan. W 70 min. nieporozumienie Kacpra Drelicha z Piotrem Piotrowskim wykorzystał Dmytro Kozban i skierował futbolówkę do pustej bramki. Podopieczni Dominika Bednarczyka szukali wyrównania, przez co odsłonili się rywalom. Lublinianie mogli to dwukrotnie wykorzystać. Strzał Rafała Dusiło obronił Piotrowski, a po uderzeniu Szymona Raka futbolówka odbiła się od słupka.

Motor Lublin – MKS Avia Świdnik 1:0 (0:0)

Kozban (70’)

Avia: Piotrowski, Drelich, Kołodziej, Barański, Jarzynka, Orzędowski, Mroczek, Nowak (Wołos 67’), Maluga, Czułowski (Prędota 67’), Białek (Szymala 84’)

żółta kartka: Nowak

sędzia: Karol Iwanowicz

Podobne Galerie
Motor - Avia (1:0)
9 czerwca 2018 r. Więcej
Sponsorzy