Sponsor strategiczny MKS Avia Świdnik
Gmina Miejska Świdnik
Bramkarz w formie (foto)
16.04.2018

Gdyby świdniczanie wykorzystali wszystkie klarowne okazje w meczu z Sygnałem Lublin, spotkanie skończyłoby się pogromem gości. Zespół Tomasza Bednaruka „tylko” trzykrotnie znalazł drogę do bramki rywali.

Gospodarze dosyć długo szukali sposobu na przełamanie obrony drużyny ze stolicy województwa. Już w 1 min. sam na sam z bramkarzem wyszedł Mateusz Wołos, ale przegrał pojedynek. Golkiper przyjezdnych był zresztą najlepszym zawodnikiem swojego zespołu i tylko dzięki niemu lublinianie nie przegrali wyżej. Jeszcze w pierwszej połowie, kilka razy kapitalnie interweniował po strzałach świdniczan, obronił też rzut karny, wykonywany przez Roberta Kazubskiego. Dał się zaskoczyć dopiero w 40 min. przez Adama Nowak. Pomocnik, cztery minuty później miał już zresztą na swoim koncie dwa trafienia.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. Żółto – niebiescy dołożyli jeszcze jedną bramkę, autorstwa Mateusza Lusiusza. Rezerwy Avii, po osiemnastu meczach mają na swoim koncie 16 punktów. Zajmują trzynaste miejsce w tabeli. Prowadzi Wisła II Puławy, przed POM-ISKRĄ Piotrowice i Granitem Bychawa.

Kolejnym przeciwnikiem świdniczan będzie Orzeł Urzędów (środa 18 kwietnia, godz. 17.00, boisko przy ul. Sportowej 2).

MKS Avia II Świdnik – Sygnał Lublin 3:0 (2:0)

Nowak (40’, 44’), Lusiusz (72’)

Avia II: Długosz, Kazubski, Radziewicz (Wrzesiński 46’), Mazurek, Starok (Lusiusz 46’), Szponar, Jędrych (Gadomski 85’), Wołos (Maziarczyk 70’), Dawid Wójcik, Feret, Nowak (Olech 80’)

Avia II - Sygnał (zdjęcia)
2018-04-16 12:12:33

15 kwietnia 2018 r.

Sponsorzy